Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Blisko 1 100 interwencji strażaków z terenu Powiatu Polickiego

Strażacy z terenu powiatu polickiego odnotowali w 2022 roku – 249 pożarów. Na szczęście w żadnym z nich nie było ofiar śmiertelnych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach

na zdjęciu: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach

W wypadkach samochodowych zginęła jedna osoba, natomiast rannych zostało 14 osób.

– Nadal utrzymujemy dużą liczbę wyjazdów do tzw. izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego, w ramach wsparcia systemu podstawowego – informuje Piotr Tuzimek, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Były to zdarzenia, gdy do nagłego zachorowania lub sytuacji zagrażającej zdrowiu, lub życiu nie mógł w krótkim czasie dotrzeć zespół ratownictwa medycznego i strażacy udzielali na miejscu kwalifikowanej pierwszej pomocy, lub prowadzili działania ratownicze do czasu przejęcia pacjenta przez podmiot Państwowego Ratownictwa Medycznego. Tylko w roku 2022 strażacy wyjeżdżali 53-krotnie do tego rodzaju zdarzeń.

W sumie w roku 2022 strażacy interweniowali blisko 1 100 razy. Ponad 60 razy wyjeżdżali do fałszywych alarmów. Łącznie we wszystkich zdarzeniach śmierć poniosło 7 osób, natomiast 53 osoby zostały poszkodowane.

Strażacy z terenu powiatu polickiego brali również udział w działaniach, podjętych na rzecze Odrze w związku z jej skażeniem.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.