reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

1 900 paczek trafi do Polaków mieszkających na kresach

Kilkudziesięciu wolontariuszy Fundacji Polskich Wartości spakowało dziś około 23 ton darów, które trafią do naszych rodaków na Litwie i Łotwie.

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

na zdjęciu: Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

„Paczkę dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2022” po raz kolejny wsparła m.in. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Powiat Policki.

W paczkach znalazły się m.in. produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, kawa i herbata, słodycze, a także opłatek. Do każdej paczki trafiła również specjalna kartka z życzeniami od dzieci z regionu. Ponad 200 takich kartek przygotowały przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach.

– To właśnie chodzi o ten sygnał, że my tutaj w Polsce pamiętamy o naszych rodakach na kresach. Mamy tutaj tysiące kartek wykonanych przez dzieci, które wraz z paczkami dotrą do nich przed Świętami Bożego Narodzenia – powiedział Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości. – Wszystko, co możliwe staramy się zapewnić, tak żeby ci ludzie mogli postawić na swoich wigilijnych stołach, kawałek wędliny, zapalić świecę i podzielić się opłatkiem z Polski – podkreślił Woźniak.

Również prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Mariusz Grab podkreślał, jak ważna w podjętej inicjatywie jest pamięć o Polakach mieszkających na Kresach.

– Ta pamięć jest najważniejsza, uczestniczymy w tej akcji już od wielu lat. Dzisiaj nawet całym zarządem (Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. – przyp. red.) jesteśmy tutaj, aby wspomóc pakowanie paczek. Wszystko po to, aby pamiętać o naszych rodakach w czasie Świąt Bożego Narodzenia na Kresach. Jesteśmy tutaj zawsze o tej porze i zawsze myślę, będziemy wspierać tę szlachetną akcję – powiedział Mariusz Grab, prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Od kilku lat inicjatywę Fundacji Polskich Wartości wspiera również Powiat Policki.

– Powiat Policki od ośmiu lat uczestniczy i na miarę możliwości wspieramy każdego roku tę wysyłkę. Najistotniejsze jest to, żeby ci ludzie, którzy czują się Polakami, choć w ten drobny sposób poprzez słodycze, poprzez prezenty świąteczne w tych domach, w których żyje się skromnie, wiedzieli, że są ich rodacy w kraju, którzy o nich pamiętają – podkreślił starosta policki Andrzej Bednarek.

Łącznie przygotowanych zostało 1 900 paczek – 1300 paczek rodzinnych, 300 paczek z chemią gospodarczą oraz 300 paczek dla dzieci, w formie upominków od Świętego Mikołaja.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.