Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

W Policach uruchomiono trzy punkty wymiany ciepła

Bezpłatny Punkt "wymiany dobrego ciepła" zainaugurowany przed rokiem z inicjatywy powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach powrócił.

Punkt Wymiany Dobrego Ciepła

na zdjęciu: Inicjatorami akcji są lokalni politycy PO oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach

– W tym roku uruchomiliśmy trzy punkty na terenie Polic. Pierwszy na parkingu przy polickim ryneczku, drugi na deptaku przy ul. Zamenhofa i trzeci na parkingu przy kompleksie sportowym przy ul. Piaskowej 97 – mówi Janusz Szwyd, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Policach.

W punktach wymiany dobrego ciepła można zostawić zimową odzież, która posłuży osobom potrzebującym.

Wewnątrz każdego z punktów znajduje się wieszak i specjalne pojemniki na odzież.

– Każdy, kto chce podzielić się ciepłem, zostawia ciepłą rzecz – szalik, kurtkę czy sweter, a każdy potrzebujący może za darmo wybrać coś dla siebie – tłumaczy Damian Walczak, radny Rady Miejskiej w Policach.

Jak tłumaczą działacze PO to proste działanie, które może przynieść coś dobrego dla osób, które najbardziej tego potrzebują w zimowym czasie.

Każdy z punktów wyposażony został m.in. w kurtki, swetry, czapki oraz buty. Punkty wymiany dobrego ciepła będą funkcjonowały przez cały okres zimowy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Organizatora

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.