Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Marzenia zamknięte w bombkach! Wyjątkowa akcja świąteczna w Niekłończycy

We wtorek, 6 grudnia w Niekłończycy ustawiona zostanie niezwykła choinka, na której zawiśnie 60 specjalnych bombek.

dodatek elektryczny

na zdjęciu: świąteczna bombka na choince

– Symbolicznych bombek będzie 60. Na kartce wewnątrz każdej bombki będą spisane potrzeby, marzenia osób mieszkających w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Policach oraz grupy kobiet z dziećmi – uchodźców wojennych z Ukrainy. Wszyscy dookoła ubierają choinki, a nam zależy na tym, aby wszystkie bombki zniknęły z naszego drzewka – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy.

Akcja polega na tym, że każdy z nas może pojechać do Niekłończycy wziąć jedną losowo wybraną przez siebie bombkę, zbić i wyciągnąć z niej kartkę z wypisanymi marzeniami. Następnie zakupić wypisane na niej rzeczy i dostarczyć do sołtys Niekłończycy w terminie do 20 grudnia.

– Jeśli ktoś z państwa nie może dostarczyć paczki osobiście, to proszony jest o kontakt telefoniczny pod numerem 603 119 097. Podjedziemy i odbierzemy paczkę. Do zapakowanej paczki koniecznie należy dołączyć list z bombki, tak aby trafiła ona do właściwej osoby. Jeśli ktoś ma ochotę może dołożyć jakiś drobiazg od siebie – tłumaczy Mazurkiewicz.

Sołtys Niekłończycy oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Niekłończycy „Inicjatywa Wiejska” zebrane paczki chce dostarczyć do Schroniska dla Osób Bezdomnych w Policach oraz Szkoły w Niekłończycy przed zbliżającą się wigilią.

– Niech ta świąteczna paczka będzie gwiazdką na gwiazdkę – czymś dobrym dla tych ludzi – zachęca sołtys. – Cała nasza choinkowa akcja będzie również sprawdzianem zaufania i odpowiedzialności, ponieważ nikt nie jest w stanie przypilnować nikogo, co zrobi z zabraną przez siebie bombką... Dlatego apeluję, a jednocześnie proszę, aby bombki wzięły tylko te osoby, które są gotowe i zdecydowane sprawić komuś radość – podkreśla Karina Mazurkiewicz.

Organizatorzy inicjatywy są pełni optymizmu i nadziei, podobnie jak mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych w Policach i kobiety z Ukrainy, którzy pisali listy.

Akcja organizowana jest po raz drugi. Przed rokiem zakończyła się pełnym sukcesem. Tegoroczna „Niezwykła Choinka” ubierana będzie we wtorek, 6 grudnia o godzinie 12.00. Ustawiona zostanie naprzeciwko budynku Szkoły Podstawowej w Niekłończycy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.