Menu
reklama:

Policja zatrzymała podejrzanych o podpalenie! Zniszczenia mogły być jeszcze większe!

  • Gracjan Broda

Dzisiejszej nocy do pożaru promenady na trzebieskiej plaży. Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Policjanci zatrzymali nad ranem dwóch podejrzanych o podpalenie mężczyzn.

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nocne podpalenie deptaka w Trzebieży – mówi Iwona Grefenheim z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Ogień był tak potężny, że strażakom nie udało się uratować wykonanego z tworzywa sztucznego deptaka. Na szczęście sprzyjający wiatr i podjęte przez strażaków działania uchroniły przed pożarem okoliczny plac zabaw i wieżę widokową.

– Widok po przyjeździe na miejsce zdarzenia był makabryczny – mówi Małgorzata Siemianowska, sołtys Trzebieży. – To było miejsce chętnie odwiedzane nie tylko przez trzebieżan, ale również mieszkańców Polic i Szczecina – dodaje sołtys.

W dalszym ciągu na miejscu zdarzenia pracują policjanci, którzy zbierają materiał dowodowy.

W okolice miejsca pożaru przychodzą okoliczni mieszkańcy, którzy nie kryją smutku po tym, co wydarzyło się w nocy.

– To było takie piękne miejsce. Przychodziłam tutaj razem z wnuczkiem. Aż łza w oku się kręci – mówi jedna z mieszkanek Trzebieży. – Komu to przeszkadzało? To była taka nasza perełka – dodaje inna.

Również w mediach społecznościowych nie milkną echa wandalizmu i braku odpowiedzialności, jakiego dopuściła się osoba bądź osoby, które podpaliły w nocy promenadę.

– Tego nawet nie da się skomentować w ludzki sposób. Oby kara była długa i bolesna – pisze internautka. – Nigdy nie zrozumiem dlaczego? W jakim celu? Dla wandalizmu stanowcze nie! – dodaje inna.

Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach szacuje straty na około 3 miliony złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Andrzej 2018-11-24 17:06
To może w końcu nadszedł ten moment aby wydać wojnę wandalom. Zero tolerancji dla niszczenia naszego wspólnego mienia, wybijania szyb na przystankach, śmiecenia w lasach itp. Zauważysz reaguj, nie odwracaj głowy. Porządnych ludzi jest więcej.
Cytować
 
 
#2 Agata 2018-11-24 17:14
Mieszkałam długo w Policach, razem z moim kochanym jeździliśmy tam na spacery.
Niech ich wsadzą jak za morderstwo, zamordowali kulturę spacerów, zniszczyli coś co ktoś wybudował, z pieniędzy gminy, z pieniędzy nas wszystkich. Aż łza się kręci i smutek łapie za serducho...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją