Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Blisko 55 mln złotych na projekt Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Podpisano umowy z wykonawcami

Umowy na zaprojektowanie obu odcinków Zachodniej Obwodnicy Szczecina są już podpisane. Ich łączna wartość opiewa na blisko 55 milionów złotych.

mapa planowanej obwodnicy

na zdjęciu: mapa planowanej obwodnicy

Pierwszy odcinek - między Kołbaskowem a Policami - zaprojektuje konsorcjum firm TPF i Databout za 14,94 miliona złotych. Z kolei projekt obwodnicy między Policami a Goleniowem (wraz z tunelem pod Odrą) będzie kosztował 39,8 miliona złotych i wykona go firma Voessing Polska.

– Po opracowaniu projektów planowane jest złożenie wniosków o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a następnie pozyskanie nieruchomości pod drogę – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na wykonanie projektu pierwszego odcinka wykonawcy mają 13 miesięcy, zaś drugiego 15 miesięcy.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.