Menu

Sytuacja w policji coraz trudniejsza! W samych Policach 30% policjantów na L4

  • Gracjan Broda

W całej Polsce funkcjonariusze policji masowo przebywają na zwolnieniach lekarskich. W Komendzie Powiatowej Policji w Policach na zwolnieniach przebywa około 30% policjantów.

– Na tę chwilę ciągłość służby jest zapewniona po dokonaniu zmian w grafikach – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć, wynika, że w Komendzie Powiatowej Policji w Policach pracują tylko naczelnicy, komendanci, kierownicy i kilku policjantów. Podobna sytuacja ma mieć miejsce na Komisariacie w Mierzynie.

Na zwolnieniach lekarskich przebywają głównie funkcjonariusze pracujący w terenie, w tym przede wszystkim policjanci z drogówki i patrolujący ulicy.

W województwie zachodniopomorskim brakuje również antyterrorystów. Jak podaje portal onet.pl na zwolnieniach lekarskich przebywa około 80% policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

– Sytuacja stanu osobowego w konkretnych jednostkach jest zmienna, a braki kadrowe staramy się zadysponować tymi policjantami, którzy cały czas są w służbie – mówi Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dzisiaj specjalny list do policjantów z całego kraju wystosował komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

– Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy nas zabraknie – czytamy w liście do policjantów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Prezes 2018-11-07 04:46
Co robi Z.U.S - szuka lewych zwolnień - chyba nie . Czeka na decyzje aby wypłacić 100%pensji za CHOROBOWE,
5
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją