Menu

Niebezpieczne znalezisko przy torowisku w Policach

  • Gracjan Broda

Patrol saperski zabezpieczył niewybuch z okresu II Wojny Światowej, znaleziony przy torach kolejowych w Policach.

– O znalezisku poinformował nas mieszkaniec Polic, który przypadkowo trafił na niebezpieczne znalezisko – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

To już drugie takie znalezisko na terenie naszego powiatu w tym miesiącu. Na początku października robotnicy podczas wykonywania prac budowlanych na jednej z posesji w miejscowości Stobno, ujawnili pocisk artyleryjski. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia tego rodzaju przedmiotów.

– Mieszkaniec Polic podczas porannego spaceru z psem zauważył przy torowisku, niedaleko stacji kolejowej w Policach pocisk, najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Zanim poinformował o znalezisku policję, przeniósł niewybuch kilkadziesiąt metrów dalej – tłumaczy Leśnicka.

Na miejsce wezwany został patrol saperski. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Policach. Mężczyzna swoje zachowanie miał tłumaczyć tym, że chciał przenieść pocisk w bezpieczne miejsce.

Jak się okazało, był to pocisk przeciwlotniczy z okresu II Wojny Światowej. Saperzy sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów. Pomimo faktu, że od zakończenia wojny minęło dziesiątki lat, to wciąż spotykamy się z jej pozostałościami w życiu codziennym.

Autor: Gracjan Broda, Foto: KPP w Policach


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją