reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Co roku to miejsce gromadzi setki zniczy. Jest bardzo szczególne

Policzanie chętnie składają znicze pod krzyżem na polickim cmentarzu komunalnym, który poświęcony jest wszystkim tym, którzy spoczywają w tym miejscu.

Krzyż

na zdjęciu: Policzanie pamiętają o osobach nie posiadających grobów

Krzyż poświęcony jest również wszystkim tym, którzy nie mają swoich grobów, nie mieli swojego pogrzebu, którym nie postawiono krzyża, a szczególnie dzieciom.

– To już taka tradycja, odwiedzając groby bliskich, zawsze zapalam znicz pod krzyżem. To ku pamięci wszystkich tych, którzy spoczywają na tym cmentarzu – mówi mieszkanka Polic.

– Nie mam nikogo bliskiego, kto spoczywałby na tym cmentarzu. Przychodzę jednak co roku i zapalam znicz pod krzyżem i na kilku grobach, których widocznie nie ma już kto odwiedzać – tłumaczy pan Tomasz.

Znicze przynoszą i zapalają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.