Menu

Umowa na dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej do Trzebieży podpisana

  • Gracjan Broda

W miniony piątek w Urzędzie Miejskim w Policach odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa na dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej z Polic w kierunku Trzebieży.

Mowa o ponad 3-kilometrowym odcinku łączącym miejscowość Niekłończyca z Trzebieżą. Warte ponad 2 miliony złotych zadanie otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na poziomie nieco ponad 1,7 miliona złotych.

– O tej ścieżce wzdłuż drogi wojewódzkiej rozmawialiśmy (...) dłużej niż ja marszałkiem jestem – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Jak podkreślił Olgierd Gebliewicz, jest przekonany, że ta ścieżka będzie oblegana. Trzebież jest doskonałym miejscem spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w okresie letnim. Teraz oprócz możliwości dojazdu samochodem czy komunikacją miejską będzie dostępny również bezpieczny dojazd rowerem.

Burmistrz Polic Władysław Diakun przypomniał również o zaangażowaniu marszałka województwa zachodniopomorskiego w inne inwestycje na terenie gminy Police, za które podziękował.

– Pan marszałek jest przyjacielem Polic – stwierdził Władysław Diakun.

Budowę ścieżki w ramach formuły „zaprojektuj i zbuduj” realizuje gminna spółka Trans-Net.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Ania 2018-10-07 13:35
A co z odcinkiem Police (Jasienica) - Dębostrów ?Wielu ludzi porusza się tam rowerami i na piechotę a nawet pobocza nie ma. .
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją