Menu

W Szkole Podstawowej w Tanowie Ministerstwo Edukacji Narodowej zainaugurowało Europejski Tydzień kodowania

  • Gracjan Broda

W piątek, 5 października w Szkole Podstawowej w Tanowie Ministerstwo Edukacji Narodowej zainaugurowało Europejski Tydzień Kodowania.

Udział w wydarzeniu wzięli m.in. Maciej Kopeć, wiceminister edukacji narodowej oraz Władysław Diakun, burmistrz Polic.

– Chciałem bardzo podziękować władzom Polic – panu burmistrzowi za możliwość zorganizowania tego wyjątkowego wydarzenia. Dzisiaj rozpoczynamy Europejski Tydzień Kodowania – powiedział Maciej Kopeć, wiceminister edukacji.

Jak podkreślił Maciej Kopeć to jedna z wielu przedsięwzięć prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji, które ma wprowadzić polską szkołę w realia XXI wieku.

Od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczniowie w ramach lekcji informatyki mają do czynienia z programowaniem i kodowaniem. Dzięki temu uczniowie mają uczyć się zupełnie innego sposobu zarówno działania, jak i myślenia.

Burmistrz Polic Władysław Diakun podziękował za zaangażowanie i jednocześnie docenienie poziomu edukacji w polickich placówkach.

– Bardzo się cieszymy, że pan minister Maciej Kopeć dobrze postrzega gminę Police i jest częstym naszym gościem – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic.

W programie spotkania zaplanowano zajęcia z kodowania przygotowane przez nauczycieli, trenerów eTwinning oraz Mistrzów Kodowania z wykorzystaniem m.in. tablicy interaktywnej, a także warsztaty w Mobilnym Centrum Edukacyjnym. MCE jest narzędziem służącym przekazaniu uczniom i nauczycielom wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania oraz programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji m.in. największego unijnego programu edukacyjnego Erasmus+. Multimedialna klaso-pracownia „iLAB”, wirtualna rzeczywistość, gry 3D – to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez FRSE dla uczniów szkół podstawowych w MCE.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją