reklama

reklama
reklama
reklama

Ukończenie polickiego odcinka SKM-ki 2 lata później niż zakładano

Policki odcinek Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej powstanie później niż pierwotnie zakładano. Podpisany został bowiem aneks do umowy o dofinansowanie inwestycji, dzielący inwestycję na dwa etapy.

Budynek byłego polickiego dworca

na zdjęciu: Budynek byłego polickiego dworca

Początkowo całość prac musiała się zakończyć do końca 2023 r. Dzięki aneksowaniu umowy nie ma zagrożenia utraty unijnego dofinansowania na budowę Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej.

– Powodem przedłużenia były kłopoty z terminową realizacją zadań ze strony Partnera PKP PLK i zgłaszane problemy wykonawcze, związane z koniecznością wykonania znacznie zwiększonych zakresów robót na zdegradowanych obiektach inżynierskich. Opóźnienia w budowie przystanków sieci kolejowej SKM sprawiły, że niezbędne było przedłużenie terminu realizacji całego przedsięwzięcia. – informuje Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego.

Do końca przyszłego roku zakończone mają zostać prace na liniach kolejowych nr 273 do Gryfina, 356 do Stargardu i 401 do Goleniowa. Na realizację fazy I zapewnione jest dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Jeśli chodzi o linię kolejową nr 406 do Polic, to - zgodnie z obecnymi planami - ma ona zostać ukończona do końca 2025 r. przy dodatkowym dofinansowaniu w wysokości 307 milionów złotych z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat Środowisko 2021-2027 na zakres prac wykonywany przez PKP PLK.

Aktualnie Centrum Unijnych Projektów Transportowych, ministerstwo funduszy i programów regionalnych oraz Komisja Europejska weryfikują wniosek o dofinansowanie drugiej fazy projektu.

Koszt budowy SKM według obecnych szacunków wynosi ponad 1,184 miliona złotych, z czego przyznane już dofinansowanie środkami pomocowymi to 512 mln zł.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

bosze, patola inwestycyjna, tyle lat!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.