Menu

Głupi żart postawił całą Policję na nogi!

  • Gracjan Broda

Trzech młodych mężczyzn postanowiło zainscenizować porwanie jednego z nich. Jak się okazało, dwaj bracia razem z kolegą wpadli na pomysł, że upozorują porwanie jednego z nich, aby sprawdzić, czy ktokolwiek zareaguje na taką sytuację.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Policach przyjął zgłoszenie o uprowadzeniu młodego mężczyzny.

– Osoba zgłaszająca poinformowała, że dwóch mężczyzn pobiło, a następnie wsadziło do bagażnika samochodu młodego mężczyznę, po czym z piskiem opon odjechali z miejsca zdarzenia. Wszystkie patrole zostały zaangażowane w działania zmierzające do ustalenia sprawców i okoliczności tego zdarzenia – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policja szybko ustaliła właściciela pojazdu, którym poruszali się mężczyźni i po kilkunastu minutach zatrzymała go do kontroli. Jak się okazało, dwaj bracia razem z kolegą wpadli na pomysł, że upozorują porwanie jednego z nich, aby sprawdzić, czy ktokolwiek zareaguje na taką sytuację. Żaden z nich nie spodziewał się, że głupi żart może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie młodzi odpowiedzą przed sądem.

– Za umyślne wprowadzenie w błąd organu państwowego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 1 500 zł – mówi Katarzyna Leśnicka.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją