Menu

Uroczyste otwarcie rozbudowanego Przedszkola Bajkowego w Policach [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

W piątek, 31 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanego „Bajkowego” Przedszkola nr 8 w Policach. W wydarzeniu udział wzięli m.in. burmistrz Polic Władysław Diakun, wicekurator szczecińskiej oświaty Jerzy Sołtysiak, radni Rady Miejskiej w Policach oraz rodzice z dziećmi, które już w poniedziałek rozpoczną edukację w wyremontowanej placówce.

Rozbudowa bazy przedszkolnej była niezbędna z uwagi na obowiązek, z jakim od 1 września 2017 roku muszą radzić sobie samorządy w całym kraju. Chodzi o zapewnienie miejsca w przedszkolach 3-latkom.

Jedna z kluczowych inwestycji polickiej oświaty napotkała po drodze sporo problemów. Po zejściu z placu budowy firmy realizującej to przedsięwzięcie gmina Police skorzystała z umowy inhouse i powierzyła dokończenie prac spółce gminnej Trans-Net.

Uroczystemu otwarciu towarzyszył występ tych, którym teraz nowy budynek będzie służył przez najbliższe lata, czyli przedszkolakom.

Najważniejszym momentem uroczystości dla rodziców i ich pociech była możliwość zobaczenia jak wyglądają poszczególne sale oraz szatnie, z których będą korzystały przedszkolaki na co dzień.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją