Menu

Victoria z Dołuj przejdzie kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych!

  • Gracjan Broda

Wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie odmowy skierowania na leczenie Victorii Komady z Dołuj.

– Organy muszą zrozumieć, że sprawa, w której po drugiej stronie jest człowiek, dziecko, jest sprawą delikatną. Sprawą wymagającą większej uwagi i staranności niż inne. Prowadzenie ich tak nieprofesjonalnie, jak w tym przypadku narusza podstawowe prawa człowieka – mówi adwokat Bartosz Rzechowski, pełnomocnik Victorii.

Sąd podzielił w całości argumenty pełnomocnika wskazując na uchybienia postępowania prowadzonego przez organ. Teraz sprawa będzie ponownie rozpoznana przez NFZ.

Victoria już wczoraj wyjechała do Stanów Zjednoczonych gdzie przejdzie operację, dzięki środkom zebranym podczas licznych zbiórek. Zbieranie środków zapoczątkowano podczas balu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie My w Gminie Dobra oraz Jowitę Woziwodzką sołtys Dołuj i Kościna, podczas którego zebrano ponad 20 tysięcy złotych. W sumie udało się zebrać blisko 1,5 miliona złotych.

Przypomnijmy, że Victoria Komada urodziła się 22 czerwca 2015 roku z wrodzonym zanikiem lub brakiem kości piszczelowej w obu nóżkach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Archiwum PrywatneJeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją