Menu

Na inicjatywy obywatelskie można głosować do 20 lipca

  • Gracjan Broda

Do 20 lipca mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą w internetowym głosowaniu wybierać inicjatywy obywatelskie, które otrzymają dofinansowanie ze środków Programu Społecznik.

Wśród projektów, na które możemy głosować jest m.in. Dziki Weekend organizowany corocznie w Policach.

W drugiej edycji naboru na inicjatywy obywatelskie można głosować na 111 projektów - 62 o zasięgu regionalnym i 49 o zasięgu powiatowym. Społecznicy w regionie chcą nie tylko organizować różne wydarzenia sportowe, w tym biegi, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, turnieje piłkarskie, zawody tenisowe, ale i uczyć się tańczyć salsy, tańców ludowych czy towarzyskich.

O tym, które inicjatywy obywatelskie otrzymają dofinansowanie w wysokości do 10 tysięcy złotych z Programu Społecznik zdecydują w internetowym głosowaniu mieszkańcy Pomorza Zachodniego, którzy najpóźniej w dniu zakończenia głosowania, ukończą 16 rok życia.

Głosy można oddawać przez stronę internetową:https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Budzet do 20 lipca 2018 r. do godziny 20.00. Głosujemy na jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (głosować może mieszkaniec zamieszkujący dany powiat) oraz na trzy inicjatywy o zasięgu regionalnym.

Rok 2018 to drugi rok realizacji Programu Społecznik przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczył 3 mln zł.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd MarszałkowskiJeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją