Menu
reklama:
reklama:

Dwóch, najprawdopodobniej pijanych, mężczyzn weszło na 127-metrowy komin polickiego PECu

  • Gracjan Broda

Dzisiejszej nocy, tuż przed godziną 2.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, wszedł na 127-metrowy komin Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Policach przy ul. Energetyków.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Police ze sprzętem alpinistycznym i skokochronem oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z JRG nr 3 ze Szczecina.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu wynikało, że dwóch mężczyzn weszło na komin z czego jeden już zszedł i został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, natomiast drugi mężczyzna znajdował się na najwyższej galerii komina – informuje Piotr Maciejczyk, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Próba nawiązania kontaktu z mężczyzną przez oświetlanie komina i nawoływanie nie przyniosło rezultatu. W związku z dużą liczbą anten nadawczych oraz promieniowaniem na kominie podjęto decyzję o wyłączeniu anten nadawczych przed wejściem grupy wysokościowej.

Mężczyzna widząc, że strażacy rozpoczęli działania, postanowił schodzić po zewnętrznej drabinie na niższe galerie komina. Po nawoływaniach zszedł sam na ziemie i został przejęty przez Policję.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan BrodaJeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją