reklama
reklama

250-kilogramowy niewybuch znaleziony na terenie Polimerów

Na terenie budowy fabryki polimerów w Policach znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Akcję jego podjęcia zaplanowano na najbliższą sobotę.

Arkonka

Jak nas poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Policach, 29 czerwca został znaleziony niewybuch o wymiarach około 110 na 30 cm. Jego wagomiar szacowany jest na 250 kg, a promień rażenia na 1 km.

– Akcja podjęcia niewybuchu jest zaplanowana na sobotę 2 lipca, na godz. 7:00. W tym czasie zamknięte dla ruchu zostaną okoliczne ulice – ul. Kuźnicka, Piotra i Pawła oraz Rurowa – informuje Anna Kaźmierczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W związku z tym, że podjęcie niewybuchu zaplanowano na sobotę, nie przewiduje się przeprowadzenia szerzej zakrojonej ewakuacji. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, akcja saperska powinna zakończyć się około 8.30.

To nie jedyne tego typu znaleziska, na które natrafiono w ostatnich dniach na terenie gminy Police. 20 czerwca w Zalesiu zdetonowano na miejscu odnalezione tam bomby fosforowe.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także