reklama
reklama

„Duch Puszczy” powstanie na budynku mieszkalnym przy ul. Wojska Polskiego w Policach

Przy ul. Wojska Polskiego 51 w Policach niebawem powstanie ekomural poświęcony Puszczy Wkrzańskiej. Obraz „Duch Puszczy”, który wykona Bakcyl Studio Zuzanna Podlewska, która połączy w sobie motyw natury i kobiecości.

Ekomural w Policach

Malowidła nie tylko upiększą elewację budynku, ale przede wszystkim – dzięki zastosowaniu farb fotokatalitycznych – pochłoną zanieczyszczenia.

– Wkrótce w kolejnych zachodniopomorskich miastach pojawią się ekomurale. Będą one wizualną reklamą zielonego regionu, za który uważa się Pomorze Zachodnie. Malowidła urozmaicą nie tylko miejską przestrzeń, ale przede wszystkim spełnią rolę filtra powietrza, bo pochłoną zanieczyszczenia, jak spaliny samochodowe czy dym papierosowy – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa.

Ekomural powinien pojawić się na elewacji budynku podczas wakacji. Wszystko zależy od porozumienia z artystami i przyjętym harmonogramem prac. Do wykonania malowideł użyte zostaną farby fotokatalityczne, które działają tak samo, jak zadrzewiony skwer, neutralizując zanieczyszczenia.

Szacuje się, że 1 metr kwadratowy redukuje 0,44 g tlenków azotu dziennie. Co więcej – farba wychwytuje nie tylko gazy, ale również drobnoustroje. Niszczy bakterie, wirusy, grzyby, a nawet nieprzyjemne zapachy. Jej wielką zaletą jest samooczyszczanie. Pomalowana powierzchnia nie wymaga częstego odświeżania czy mycia.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pomorze Zachodnie

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także