reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Już 100 tysięcy złotych wpłynęło na konto zbiórki 9-letniego Bartusia!

Już 100 tysięcy złotych wpłynęło na konto zbiórki 9-letniego Bartosza Chmielewskiego, który przygotowywał się do operacji w niemieckim szpitalu w Tybindze.

Bartosz Chmielewski

Przed operacją zalecono jednak przeprowadzenie rezonansu. Jego wynik wykazał znaczny przyrost, który powoduje ogromne zagrożenie dla Bartusia. Guz nie może zostać usunięty podczas jednej operacji, ponieważ naraziłoby to na uszkodzenia mózgu. W związku z tym musi zostać wykonana nieplanowana operacja opróżnienia torbieli, które są częścią guza, a po okresie rekonwalescencji kolejna operacja, podczas której zostanie usunięty guz.

Rodzice chłopca do niedzieli, 4 czerwca muszą uzbierać 170 tysięcy złotych. Ludzi o dobrych sercach nie brakuje i na koncie zbiórki 9-latka jest już ponad 100 tysięcy złotych.

– W jedną dobę zmienił się nasz cały świat. Przygotowywaliśmy się do operacji w Tybindze, a w ramach tych przygotowań prof. Schuhmann zlecił wykonanie kontrolnego rezonansu. Wyniki ścięły nas z nóg. Cysty i torbiele na guzie urosły tak bardzo, że odebrały Bartusiowi resztki wzroku. Musimy działać błyskawicznie. Dopiero po rekonwalescencji będzie się mogła odbyć właściwa operacja usunięcia guza – napisała Katarzyna Chmielewska, mama chłopca.

W najbliższy weekend podczas Dni Polic, Dni Chemika wolontariusze i harcerze z Tanowa zbierać będą pieniądze do puszek. Wpłacać pieniądze można bezpośrednio na konto zbiórki w portalu SiePomaga.pl.

LINK do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/bartus-chmielewski

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.