reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

9-letni Bartuś ma tylko 4 dni na zebranie ponad 170 tys. zł. Konieczna pilna operacja

Tylko cztery dni ma rodzina 9-letniego Bartosza Chmielewskiego z Polic na zebranie ponad 170 tysięcy złotych. Chłopiec musi zostać poddany pilnej operacji.

Bartosz Chmielewski

9-latek choruje na czaszkogardlaka - bardzo trudny do usunięcia nowotwór mózgu. W przypadku Bartusia doszły jeszcze poważne powikłania po dwóch pierwszych operacjach - niedoczynność przysadki mózgowej, utrata wzroku, moczówka prosta. Pojawiła się wznowa, której efektem jest duże prawdopodobieństwo utraty słuchu oraz resztki wzroku. Niedawno sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy, która umożliwiła chłopcu wyjazd do niemieckiego szpitala w Tybindze, który podjął się operacji. Niestety, w trakcie przeprowadzonych na miejscu w Niemczech badań wyszło, że konieczna jest bardzo pilna dodatkowa interwencja chirurgiczna.

– W jedną dobę zmienił się nasz cały świat. Przygotowywaliśmy się do operacji w Tybindze, a w ramach tych przygotowań prof. Schuhmann zlecił wykonanie kontrolnego rezonansu. Wyniki ścięły nas z nóg. Cysty i torbiele na guzie urosły tak bardzo, że odebrały Bartusiowi resztki wzroku. Musimy działać błyskawicznie. Dopiero po rekonwalescencji będzie się mogła odbyć właściwa operacja usunięcia guza – napisała mama chłopca.

Operację zaplanowano już na najbliższą niedzielę, 5 czerwca. Do tego czasu trzeba zebrać ponad 170 tysięcy złotych.

Link do zbiórki na portalu SiePomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/bartus-chmielewski

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.