reklama
reklama

Pamiętali o Ofiarach Holokaustu! Kwiaty pod obeliskiem ofiar filii obozu koncentracyjnego KL Stutthof

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z tej okazji kwiaty pod obeliskiem przy ul. Ofiar Stutthofu złożył burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z przedstawicielami gminy żydowskiej.

Urząd Miejski w Policach

Przypomnijmy, że obelisk poświęcony jest osobom pochodzenia żydowskiego, które zginęły w filii obozu koncentracyjnego KL Stutthof.

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku, by uczcić pamięć Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej.

Data święta, wyznaczona na 27 stycznia, upamiętnia wyzwolenie przez oddziały Armii Czerwonej w 1945 r. niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau – obecnie jednego z najważniejszych Miejsc Pamięci o Zagładzie.

Święto nie tylko oddaje cześć pomordowanym, ale jest również apelem o przeciwdziałanie jakimkolwiek formom negacji Holokaustu. Zwraca uwagę na potrzebę edukacji i pamięci, aby zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Jakub Siusta

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
ogłoszenie społeczne

#zobacz także