reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Ponad 19 tysięcy zakażeń i ponad 500 zgonów minionej doby

Minionej doby na terenie powiatu polickiego potwierdzono 71 nowych zakażeń COVID-19. Na szczęście nie odnotowano przypadków śmiertelnych. Na kwarantannie przebywają aktualnie 2 193 osoby.

Karetka pogotowia na ul. Grunwaldzkiej w Policach

Na terenie województwa zachodniopomorskiego liczba zakażeń minionej doby po raz kolejny przekroczyła tysiąc. Odnotowano 11 zgonów, z czego 10 pacjentów miało choroby współistniejące.

W województwie zachodniopomorskim przygotowane są aktualnie 1 132 łóżka dla pacjentów covidowych. 822 z nich są już zajęte. Ogólna liczba dostępnych respiratorów wynosi 90. Obecnie z ich pomocy korzysta 56 pacjentów.

W skali całego kraju potwierdzono ponad 19 tysięcy zakażeń. Minionej doby zmarło w Polsce 526 pacjentów, z czego 150 wyłącznie z powodu COVID-19.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.