reklama
reklama

Samorządowcy złożyli kwiaty w Parku Solidarności w rocznicę urodzin Ryszarda Kaczorowskiego

Dziś w 102. rocznicę urodzin Ryszarda Kaczorowskiego, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie oraz honorowego obywatela Polic, przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskiem w Parku Solidarności w Policach.

Karetka pogotowia na ulicy Piłsudskiego w Policach

Udział w wydarzeniu wzięli m.in. burmistrz Polic Władysław Diakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski, wicestarosta policki Joanna Napiwodzka, przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd oraz radni Rady Miejskiej w Policach.

Ryszard Kaczorowski był ostatnim prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. 22 grudnia 1990 złożył urząd na ręce nowo wybranego w pierwszych, od zakończenia II wojny światowej, wolnych wyborach w kraju i zaprzysiężonego prezydenta RP Lecha Wałęsy.

Ryszard Kaczorowski urodził się 26 listopada 1919 roku w Białymstoku. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Był członkiem delegacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która leciała na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także