reklama
reklama

Okoliczni przedsiębiorcy tracą klientów. Brak możliwości dojazdu do punktów handlowych

Przedsiębiorcy z ul. Modrej i Koralowej w Bezrzeczu w związku z prowadzonym remontem drogi obawiają się o swoje biznesy. Wczoraj spotkali się z radnym miejskim Patrykiem Jaskulskim, nakreślając mu swoje problemy dotyczące dojazdu do lokali usługowych.

Trwa remont ul. Modrej i Koralowej w Bezrzeczu

To m.in. warsztaty samochodowe, wulkanizacyjne, sklepy, kwiaciarnie i apteki. Problem z dojazdem przekłada się na obroty przedsiębiorców. Ci apelują, aby wprowadzić ruch wahadłowy, tak aby można było dojechać do ich punktów handlowych.

Przedsiębiorcy chcieliby poznać harmonogram prac, a także żądają likwidacji nieuzasadnionego ich zdaniem zakazu przejazdu na odcinku od ul. Zaściankowej do ul. Wroniej. Aktualnie ponad kilkusetmetrowy fragment ulicy został wyłączony z eksploatacji mimo braku prowadzonych prac w tym miejscu.

Pismo w imieniu przedsiębiorców do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka skierował radny Patryk Jaskulski.

Szanowny Panie Prezydencie,

w imieniu mieszkańców i przedsiębiorców z ulicy Modrej i Koralowej pragnę zainteresować Pana sprawą organizacji ruchu na przebudowywanych ulicach. Wbrew pierwotnym zapowiedziom nie wprowadzono ruchu wahadłowego, tylko zdecydowano się na całkowite wyłączenie jej z ruchu. Od strony Wołczkowa już od ulicy Zaściankowej postawiono znak o zakazie ruchu (z wykluczeniem komunikacji miejskiej i pojazdów budowy), a na odcinku od ul. Sikorki do ul. Żyznej zakazano całkowicie wjazdu, pozostawiając jedynie możliwość dostarczania dostaw w godzinach od 18.00 do 6.00.

Zarządzona organizacja ruchu jest zabójstwem dla handlowej ulicy, jaką jest Modra. Tylko wspomnę, że na ulicy znajduje się wiele punktów handlowych i usługowych tj. warsztaty samochodowe, sklep ogrodniczy, apteki, kwiaciarnie, piekarnie, restauracje, sklepy spożywcze i inne liczne punkty handlowe oraz usługowe. Jest tutaj ponad 100 mniejszych i większych biznesów. W ostatnim tygodniu większość przedsiębiorców odnotowała ponad 50-procentowy spadek obrotów, są też takie firmy, które od wprowadzenia nowej organizacji ruchu nie miały ani jednego klienta. Klienci mają zakaz dojazdu do warsztatu na wymianę opon lub do sklepu ogrodniczego po wcześniej umówiony odbiór towaru. Za złamanie zakazu przejazdu w pierwszych dniach straż miejska i policja karała mandatami. Znaki drogowe, komunikacja ze strony miasta oraz obowiązująca organizacja ruchu skutecznie odstraszają klientów od odwiedzin w ich ulubionych sklepikach. Pragnę zwrócić Pana uwagę, że remont ulicy Modrej i Koralowej potrwa co najmniej 24 miesiące, bez żadnej reakcji ze strony miasta żaden z prowadzonych biznesów nie przetrwa.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami wypracowaliśmy wspólnie kilka propozycji dot. poprawy funkcjonowania biznesu podczas prowadzonej inwestycji:

Sprawą absolutnie najważniejszą jest wprowadzenie wahadłowego ruchu dla samochodów osobowych w miejscu aktualnie prowadzonych prac, tak aby umożliwić klientom dojazd do punktów handlowych i usługowych przez cały okres inwestycji. Pragnę przypomnieć, iż miasto zapowiadało to przed rozpoczęciem prac, nie rozumiem, dlaczego zrezygnowało z tego rozwiązania?

Likwidacja nieuzasadnionego zakazu przejazdu na odcinku od Zaściankowej do Wroniej. Aktualnie ponad kilkusetmetrowy fragment ulicy został wyłączony z eksploatacji mimo braku prowadzonych prac w tym miejscu.

Proszę o montaż tabliczki informacyjnej przy wjazdach na teren inwestycji o możliwości dojazdu do lokali usługowych i handlowych. W związku z wcześniejszym komunikatem ze strony miasta dot. zamknięcia ulicy Modrej i Koralowej zasadne jest wysłanie komunikatu dot. możliwości dojazdu do lokali handlowych i usługowych przez cały okres realizacji inwestycji.

Poprawy wymaga również oznaczenie dróg dojazdowych do realizowanej inwestycji. Np. przed rondem na ulicy Szafera brakuje jakiejkolwiek informacji o sugerowanym objeździe.

Proszę również o przedstawienie harmonogramu prac do wiadomości mieszkańców oraz przedsiębiorców.

Czy w związku z prowadzonymi pracami istnieje możliwość wsparcia przedsiębiorców ze strony miasta poprzez wprowadzenie ulgi lub zwolnienia podatków za użytkowane wieczyste i podatek od nieruchomości na okres realizacji inwestycji przez miasto?

W imieniu własnym, mieszkańców oraz przedsiębiorców bardzo proszę o pilne zajęcie się sprawą, oraz pozytywne rozpatrzenie naszych postulatów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

zostaną tylko markety ..brawo

This comment was minimized by the moderator on the site

Od ładnych paru lat wszyscy mieszkańcy walczyli o nową drogę a teraz nagle zrobił się kłopot. Kierowcy nie przestrzegają przepisów jadą pod prąd narażając innych kierowców i samych budowlańców. Jesteśmy ignorantami.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także