reklama
reklama

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu wyróżniony

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu wyróżniony w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego.

Krwiobus pod kościołem parafii w Policach

Wójt gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz odebrała z rąk marszałka Olgierda Geblewicza statuetkę za wybudowanie tej nowoczesnej i służącej mieszkańcom inwestycji.

– Nagradzamy z jednej strony kwestie architektoniczne, bo w kapitule są eksperci, którzy oceniają funkcjonalność, wygląd, walory architektoniczne, ale z drugiej strony oceniamy też to, jak dane przestrzenie, dane obiekty zmieniają życie społeczne. W skali mikro i w skali makro. I akurat to centrum kultury i sporty w Przecławiu zmienia życie społeczne nie tylko Przecławia, nie tylko całej gminy Kołbaskowo, ale wszystkich sąsiednich gmin sąsiednich, ze stolicą regionu, Szczecinem, włącznie. Ten obiekt, jak w pigułce, pokazuje, o co nam chodziło w całej tej idei nagradzania najlepszych przestrzeni publicznych – podkreślił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Gmina Kołbaskowo za wybudowanie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu została wyróżniona w kategorii konkursowej „Najlepszy obiekt użyteczności publicznej”.

Ośrodek wyposażony jest w pracownie tematyczne, np. do prowadzenia zajęć plastycznych, muzycznych czy komputerowych. Znajdująca się w obiekcie sala widowiskowa mieści 250 miejsc siedzących oraz 800 stojących.

– Bardzo się cieszymy, że kapituła w całym województwie dostrzegła ten obiekt. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu to nie tylko mury, to nie tylko wyposażenie, ale przede wszystkim ludzie. I tutaj ukłony wielkie wobec pracowników GOKSiR-u, że tworzą atmosferę tego miejsca – powiedziała Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Za organizację i przeprowadzenie konkursu odpowiada Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także