reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń w kraju! Więcej zachorowań również w powiecie polickim

Ponad 15,5 tysiąca zakażeń minionej doby potwierdziło dziś Ministerstwo Zdrowia. To o ponad 5 tysięcy zakażonych więcej niż miało miejsce wczoraj. Tylko minionej doby zmarło 250 osób, z czego 44 wyłącznie z powodu COVID-19.

Karetka pogotowia na jednej z ulic w Policach

W dalszym ciągu najtrudniejsza sytuacja występuje w województwach mazowieckim i lubelskim. W tym pierwsza liczba zakażonych przekroczyła 3 tysiące, natomiast w drugim – 2 tysiące osób.

W województwie zachodniopomorskim odnotowano 730 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 7 osób, wszystkie miały choroby współistniejące.

Na terenie powiatu polickiego minionej doby potwierdzono 55 zakażeń. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych spowodowanych koronawirusem.

Aktualnie liczba osób przebywających na kwarantannie na terenie naszego powiatu wynosi 1 227.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.