reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Aktualności
  3. 15-lecie działalności Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

15-lecie działalności Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

Dziś w świetlicy wiejskiej w Tanowie odbyła się uroczystość z okazji 15-lecia działalności Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

– Dziś świętujemy 15-lecie obecności przy łóżku chorego – powiedziała Aleksandra Mazur-Woroniecka, prezes Stowarzyszenia. – To właśnie 15 lat temu po raz pierwszy poszliśmy do osób chorych do ich domu – tłumaczyła prezes.

Jak podkreślała prezes Stowarzyszenia, początki były bardzo trudne. Nie było kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, a wszystkie podejmowane działania i inicjatywy były w czynie społecznym.

Przez 15 dotychczasowej działalności Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, jego członkowie oraz wolontariusze opiekowali się łącznie ponad 1 400 osobami.

– Odkąd ruszyło nasze Hospicjum Stacjonarne w Tanowie, obsłużyliśmy ponad 360 pacjentów – zaznaczyła Aleksandra Mazur-Woroniecka.

Przypomnijmy, że Hospicjum Stacjonarne w Tanowie, mieszczące się przy ul. Szczecińskiej swoją działalność rozpoczęło w lipcu 2019 roku.

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach przez ostatnie 15 lat zajmowało się nie tylko opieką nad osobami chorymi, ale również edukacją młodzieży, organizacją polsko-niemieckich konferencji oraz współpracą z uczelniami.

– Jestem dumna z moich koleżanek i kolegów, że nie zraziliśmy się do przeszkód, tylko cały czas działaliśmy. A przecież gdy zaczynaliśmy, było nas tylko 15 osób – podsumowała prezes Stowarzyszenia.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, miasta Szczecina, a także powiatu polickiego oraz gmin powiatu polickiego i wielu zaproszonych gości, którzy w ciągu 15 lat współpracowali ze Stowarzyszeniem.

– To wizytówka nie tylko Tanowa, nie tylko gminy Police. To wizytówka całego województwa zachodniopomorskiego – podkreślił Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Zwieńczeniem uroczystości był okazały tort z okazji 15-lecia funkcjonowania Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także