reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Aktualności
  3. Maleńki Filipek ze Szczecina walczy o zdrowie! Potrzebne pieniądze na kosztowną operację serca

Maleńki Filipek ze Szczecina walczy o zdrowie! Potrzebne pieniądze na kosztowną operację serca

Filipek Zeniuk to kolejny mały wojownik z naszego regionu, który potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec urodził się z ciężką i złożoną wadą serca oraz mutacją genu ASH1L.

Filipek ma już za sobą pierwszą operację, na którą rodzice dzięki wsparciu ludzi o dobrych sercach, zebrali ponad 250 tysięcy złotych. Operacja się udała, wystąpiły jednak komplikacje.

Chłopiec przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii.

– Podczas pierwszej zbiórki uwierzyliśmy w moc ludzi dobrej woli, która pokazała, że niemożliwe nie istnieje! – podkreślają rodzice małego Filipka. – Wierzymy, że ludzie są dobrzy, że pomogą nam walczyć o nasze dziecko… – dodają.

Filipek Zeniuk przyszedł na świat 27 sierpnia 2021 roku. Kilka dni później lekarze z austriackiej kliniki w Linz zdecydowali o podłączeniu ECMO (krążenia pozaustrojowego – przyp. red.) i o pilnej operacji serca, która uratowała życie chłopca.

Jak informują rodzice Filipka, zdaniem specjalistów z Linz, chłopiec w trzecim miesiącu życia powinien ponownie trafić na stół operacyjny.

– Serce naszego Filipka to tykająca bomba (...) z dnia na dzień serduszko jest coraz mniej wydolne, a Filip rośnie – mówi Natalia Kuźma, mama Filipka.

Rodzice chłopca zmuszeni byli uruchomić kolejną zbiórkę. Środki zbierane są na przedłużający się pobyt w austriackiej klinice oraz kolejny etap operacji, który najprawdopodobniej odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.

– Walczymy o szansę na serce dwukomorowe – podkreślają rodzice.

Koszt operacji to ponad milion złotych. Nie można jej przeprowadzić w Polsce. Pomóc może każdy wpłacając dowolną kwotę na konto zbiórki.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/filipek-zeniuk

Autor: Gracjan Broda, Foto: facebook.pl/filipkoweserce

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także