reklama

Festyn Charytatywny dla Bartka Chmielewskiego

W niedzielę na stadionie przy ul. Hożej 6 w Szczecinie odbył się Charytatywny Festyn „Gramy, by świat Bartka nabrał ostrości”, podczas którego zbierano środki na rehabilitację niewidomego 8-letniego chłopca, mieszkańca Polic – Bartka Chmielewskiego.

W trakcie festynu przygotowano mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. przejażdżki amerykańskim radiowozem, przejażdżki quadami, malowanie twarzy, zabawy z animatorem czy zawody biegowe.

Ponadto można było postrzelać z łuku, repliki broni, a także skorzystać ze strzelnicy paintballowej.

Przygotowano również stoiska, na których można zakupić słodkie wypieki, owoce oraz rozmaite napoje. Podczas trwania imprezy odbywały się również liczne licytacje gadżetów.

Utrata wzroku, niedoczynność przysadki mózgowej, moczówka prosta. To główne powikłania, które wystąpiły po usunięciu guza mózgu u Bartka. Codziennie stawia czoła światu, pomimo przeciwności losu. Z uśmiechem chodzi na rehabilitację, walczy o wzrok i uczy się pisma braille. 1 września rozpoczął naukę w szkole razem z kolegami z zerówki. Uczy się, po to, by umieć sobie radzić z przeciwieństwami i barierami, na które niejednokrotnie napotka w swoim życiu.

Bartek jest podopiecznym Fundacji Serca dla Maluszka. Jego rehabilitację można wesprzeć, wpłacając środki na konto fundacji.

LINK do zbiórki: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartosz-chmielewski

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację