reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

9,5 miliona złotych na koncie Wiktora! Teraz czas na Ingę

Dzięki zaangażowaniu dziennikarza Filipa Chajzera i ogromnemu wsparciu blisko 200 tysięcy osób udało się zebrać kwotę 9,5 miliona złotych niezbędną do leczenia w Stanach Zjednoczonych 12-letniego Wiktora Lewickiego, zmagającego się z guzem mózgu.

W pomoc Wiktorowi zaangażowało się mnóstwo osób o wielkich sercach. Organizowano rozmaite wydarzenia, podczas których zbierano środki niezbędne na leczenie.

Pomysł Filipa Chajzera „Kawa Victoria” okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. W akcję zaangażowały się kawiarnie i restauracje z całej Polski oraz dziesiątki tysięcy ludzi, którzy w miniony weekend kupili specjalną kawę, z której dochód zasilił zbiórkę pieniędzy.

Po raz kolejny Polacy udowodnili, że potrafią się jednoczyć. Wspólny cel, jakim była walka o szansę na wyleczenie Wiktora, sprawił, że w bezinteresowną pomoc zaangażowały się tłumy. W miesiąc udało się coś niewyobrażalnego. Zebrano 9,5 miliona złotych, które dają nadzieję Wiktorowi na wyzdrowienie i spełnienie swoich najskrytszych marzeń.

Teraz czas na Ingę z Przęsocina

Od grudnia ubiegłego roku trwa zbiórka pieniędzy na leczenie kilkumiesięcznej Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina. Dziewczynka zmaga się z chorobą SMA. Podobnie jak w przypadku Wiktora potrzeba zebrać 9,5 miliona złotych.

Obecnie na koncie zbiórki https://siepomaga.pl/inga-sma są niespełna 4 miliony złotych. Aby zebrać tak ogromną kwotę potrzeba zaangażowania wielu osób i wsparcia dziesiątek tysięcy ludzi gotowych otworzyć nie tylko swoje serca, ale również portfele.

Ingę można wspierać, wpłacając bezpośrednio pieniądze na konto zbiórki, brać udział w licytacjach na specjalnie otworzonej grupie w portalu społecznościowym Facebook lub uczestnicząc w organizowanych wydarzeniach.

Liczy się każda pomoc, każde udostępnienie zbiórki.

LINK do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/inga-sma

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.