reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Od poniedziałku mniejsze obostrzenia w części województw

W części województw - w tym w Zachodniopomorskiem - rząd zdecydował o zniesieniu części obostrzeń. O szczegółach poinformował podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Luzowanie obostrzeń dotyczy 11 województw - tam od najbliższego poniedziałku przywrócone zostanie hybrydowe nauczanie w klasach I-III oraz otwarte zostaną salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. W pozostałych pięciu - tj. w województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim - przedłużone zostają wszystkie obowiązujące restrykcje.

Wszystkie pozostałe obostrzenia - zamknięcie sklepów wielkopowierzchniowych, instytucji kultury, ograniczenia dotyczące liczby osób biorących udział w uroczystościach religijnych - nadal będą obowiązywać w całej Polsce.

Jednocześnie minister Adam Niedzielski zapowiedział, że za tydzień planowane jest przedstawienie dalszych szczegółów znoszenia obostrzeń w maju. Rząd odniesie się również do kwestii organizacji wesel i I komunii świętych, jak również do kwestii noszenia maseczek na świeżym powietrzu, czy funkcjonowania ogródków gastronomicznych.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Adam Guz/KPRM

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację