reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 742 122 | Zgonów: 64 707 | Szczepienia: 9 806 966


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 551 | Zgonów: 2 417

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 402 | Zgonów: 89

Data aktualizacji: 23 kwietnia 2021 roku, godzina: 11:05 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Policyjny pościg w Dołujach. 30-latek nie miał prawa jazdy i był poszukiwany

Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania kierowcy, który w Dołujach przekroczył prędkość o 21 km/h i nie zastosował się do sygnałów dawanych przez funkcjonariuszy policji. Ścigany samochód udało się zatrzymać po kilkuset metrach, po czym okazało się, że kierujący pojazdem mężczyzna jest poszukiwany.

– Kierujący autem na widok policjanta, który zmierzał w kierunku jezdni, aby wskazać miejsce do zatrzymania pojazdu, zredukował bieg i z piskiem opon ominął funkcjonariusza. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe oraz świetlne i ruszyli w pościg za kierowcą. Mężczyzna zjechał samochodem z drogi, po czym porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilkuset metrach policjanci zatrzymali 30-latka. – mówi mł.asp. Katarzyna Leśnicka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Policach. .

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany, ponieważ nie stawił się w zakładzie karnym do odbycia kary blisko czterech lat pozbawienia wolności.

– Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. – dodaje Leśnicka..

Za umyślne niedostosowanie się do sygnałów dawanych przez policjantów i niezatrzymanie się do kontroli grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. W takim przypadku sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów aż na 15 lat. Zatrzymany 30-latek po usłyszeniu zarzutów trafi do zakładu karnego.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację