reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 742 122 | Zgonów: 64 707 | Szczepienia: 9 806 966


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 551 | Zgonów: 2 417

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 402 | Zgonów: 89

Data aktualizacji: 23 kwietnia 2021 roku, godzina: 11:05 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Hyundai Engineering: Prace pogłębiarskie na Łarpi rozpoczną się 3 kwietnia

Jak informuje Hyundai Engineering, Spółka od 18 marca prowadzi prace związane z budową rurociągu technologicznego, który umożliwi rozpoczęcie prac podczyszczeniowych na dodatkowym odcinku Łarpi. Prace te mają zakończyć się 2 kwietnia.

– Budowa rurociągu technologicznego mieści się w zakresie prac przygotowawczych, których prawidłowe wykonanie warunkuje o możliwości kontynuowania działań mających na celu usunięcie wypłyceń znajdujących się na wyżej wskazanym obszarze Łarpi – czytamy w komunikacie Hyundai Engineering.

3 kwietnia mają rozpocząć się prace pogłębiarskie na dodatkowym odcinku 200 metrów w kierunku estakady z rurociągami technologicznymi, które potrwają do 9 kwietnia.

– Ze względu na skomplikowany charakter przyjętych działań, wymagających poniesienia zarówno znacznych nakładów finansowych, jak i czasowych, Spółka zdecydowała o wstrzymaniu realizowanych przez siebie prac na obszarze Portu Morskiego Police na czas realizacji budowy rurociągu technologicznego na rzece Łarpi – czytamy w komunikacie Hyundai Engineering. – Powyższe działanie stanowi wyraz zaangażowania Spółki w sprawę rzeki Łarpi, w szczególności zrozumienia i uznania dla lokalnej społeczności, która od wielu lat zwraca uwagę opinii publicznej na kwestię związaną ze stanem rzeki Łarpi, jak również na konieczność podjęcia w tym zakresie stanowczych i skoordynowanych działań – czytamy w dalszej części komunikatu.

Przypomnijmy, że w nocy z 15 na 16 grudnia, kiedy to na południowym polu refulacyjnym destabilizacji uległ wał na długości około 90 metrów, w wyniku czego doszło do przesunięcia mas ziemnych w kierunku rzeki Łarpi i jej częściowego zamulenia.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację