reklama

reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 661 109 | Zgonów: 42 808 | Wyzdrowiało: 1 391 981


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 79 232 | Zgonów: 1 444

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 864 | Zgonów: 68

Data aktualizacji: 24 lutego 2021 roku, godzina: 11:55| Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Znane osoby wspominają Aleksandra Dobę

Nagła śmierć Aleksandra Doby dotknęła wszystkich, którzy choć trochę śledzili jego wyczyny. Z wielu stron – w tym od wielu znanych osób – napływają wspomnienia "Olka", znanego na całym świecie podróżnika i kajakarza. Postanowiliśmy zebrać kilka z nich w jednym artykule.

"Olka" żegnają policzanie, mieszkańcy gminy, powiatu, regionu, kraju. W ciepłych słowach wspominają go politycy, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze.

– Wiecznie uśmiechnięty, wiecznie spragniony nowej przygody, nowego kawałka świata do zobaczenia... – napisała Martyna Wojciechowska.

– Jego podróżnicza pasja rozpalała wyobraźnię, pozwalała wierzyć, że wszystko jest możliwe, a sukcesy były powodem naszej dumy. Sławił Polskę w każdym zakątku globu. Cześć Jego pamięci! – napisał z kolei Tomasz Grodzki, marszałek senatu.

– Odszedł nagle... nasz wielki rodak, policzanin, dzielny podróżnik zachodniopomorski – Aleksander Doba. Żegnaj Olku! – napisał w mediach społecznościowych marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

– Kochał ludzi i podróże, żył pełnią życia. Odszedł nagle, realizując kolejne swoje marzenie. Znany kajakarz, podróżnik — Aleksander Doba, dla wielu z nas po prostu Olek — Przyjaciel. Uśmiechnięty, pełen energii, bezkompromisowy i zawsze gotowy do kolejnych wyzwań – czytamy na facebookowym profilu Starostwa Powiatowego w Policach.

– Z głębokim żalem przyjąłem informację o śmierci najbardziej znanego i znakomitego polickiego podróżnika Aleksandra Doby. Kajakarza, który zdobył wszystko co możliwe jeśli chodzi o ekstremalne wyprawy – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic.

– Z żalem i smutkiem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Aleksandra Doby. Ogromny pasjonat sportu, podróżnik, kajakarz, honorowy obywatel Polic, który swoimi sukcesami rozsławił nasze miasto na całym świecie – napisali członkowie powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Policach.

Dla wielu z nas Aleksander Doba był przyjacielem, sąsiadem, człowiekiem, którego się podziwiało, po prostu Olkiem.

Powiązane artykuły:

Nie żyje Aleksander Doba! Zmarł podczas wyprawy na Kilimandżaro

Olek Doba jakiego zapamiętamy [zdjęcia]

Spełnił swoje marzenie i poprosił o chwilę przerwy...

Autor: Jakub Siusta, Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jakoś wszyscy zapomnieli, jak zdradził swoich wyborców... Jakie wywołał tym oburzenie...

Maniek
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację