reklama

reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 735 406 | Zgonów: 44 360 | Wyzdrowiało: 1 441 479


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 81 822 | Zgonów: 1 523

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 023 | Zgonów: 71

Data aktualizacji: 3 marca 2021 roku, godzina: 10:51| Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

W Nowym Warpnie utworzono punkt szczepień dla mieszkańców

Przy ul. Kościuszki 3 w Nowym Warpnie utworzony został punkt szczepień. Utworzenie punktu było możliwe dzięki NZOZ SALUS z Przecławia we współpracy z Urzędem Gminy w Nowym Warpnie.

– Istniało zagrożenie, że w Gminie Nowe Warpno nie będzie punktu szczepień. Dzięki podjętym działaniom taki punkt wczoraj udało się zarejestrować – mówi Jarosław Burba, burmistrz Nowego Warpna.

Obiekt został przygotowany i wyposażony w sprzęt niezbędny do realizacji szczepień.

– W związku z powyższym mieszkańcy gminy Nowe Warpno mogą skorzystać z możliwości rejestracji poprzez Urząd Gminy w Nowym Warpnie – tłumaczy Burba.

Aktualnie rejestrować mogą się osoby, które ukończyły 80- i 70-lat. Aby się zarejestrować, wystarczy zadzwonić na jeden z podanych numerów (91) 312 96 60 lub 607 631 744. Podczas rejestracji należy podać imię, nazwisko, nr telefonu, ewentualnie adres do celów identyfikacyjnych.

– Urzędnik Gminy przyjmie zgłoszenie, które następnie zostanie przekazane do podmiotu realizującego szczepienia i wprowadzone do systemu. Na podany przez pacjenta numer komórkowy wysłana zostanie informacja o dacie i godzinie szczepienia. Osoby, które nie posiadają telefonów komórkowych, zostaną powiadomieni o szczepieniu w inny sposób – wyjaśnia burmistrz Nowego Warpna.

Jak zapewnia burmistrz Jarosław Burba – gmina zapewni wsparcie w zakresie organizacji dojazdu do punktu szczepień dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami (taką informację należy przekazać osobie koordynującej organizację przejazdu) oraz osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację