reklama

reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 735 406 | Zgonów: 44 360 | Wyzdrowiało: 1 441 479


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 81 822 | Zgonów: 1 523

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 023 | Zgonów: 71

Data aktualizacji: 3 marca 2021 roku, godzina: 10:51| Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Przychodnia Polvita mogłaby szczepić 150 osób tygodniowo. Dostaje jednak tylko 30 szczepionek

Przychodnia Polvita w Policach otrzymała z Ministerstwa Zdrowia zapewnienie o przydziale zaledwie 30 dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi Sars-CoV-2 na tydzień.

To oznacza, że w ciągu najbliższych 21 dni zaszczepionych będzie mogło być jedynie 90 osób. Po tym terminie przychodnia będzie musiała dysponować dwukrotnie większą liczbą szczepionek, bowiem oprócz nowych osób chętnych do zaszczepienia, będzie trzeba podać drugą dawkę tym szczepionym przed 21 dniami.

– Ludzie przychodzą do nas i mają pretensje, że nie chcemy rejestrować osób chętnych na przyjęcie szczepionki w późniejszych terminach – mówi Danuta Tracewska-Bychawska, prezes Przychodni Polvita. – Nie możemy jednak tego robić, nie mając gwarancji otrzymania kolejnych dawek szczepionki – tłumaczy Tracewska-Bychawska.

Na tę chwilę ciężko oszacować, ile dokładnie szczepionek będzie potrzebnych. Liczba chętnych, która codziennie przychodzi do przychodni w celu rejestracji na szczepienie, zdecydowanie przewyższa limit, jaki określiło Ministerstwo Zdrowia.

– Deklarowaliśmy, że możemy szczepić 150 osób w tygodniu, żeby nie zaburzać funkcjonowania przychodni – podkreśla prezes Polvity.

Na terenie gminy Police od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja osób chętnych na szczepienie przeciwko COVID-19, które skończyły 80 lat. Od najbliższego piątku będą mogły rejestrować się osoby, które ukończyły 70 lat.

– Liczba szczepionek zadeklarowanych dla naszej przychodni jest niewystarczająca. Emocje ludzi skupiają się na nas, a my wyrażamy gotowość do szczepienia większej liczby osób. Potrzebujemy do tego jednak szczepionek – podsumowuje Danuta Tracewska-Bychawska.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację