reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 429 612 | Zgonów: 33 213 | Wyzdrowiało: 1 173 087


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 72 943 | Zgonów: 1 292

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 216 | Zgonów: 41

Data aktualizacji: 16 stycznia 2021 roku, godzina: 12.29 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne:

Można już składać wnioski o dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Dobra

Do 31 marca mieszkańcy gminy Dobra mogą składać wnioski na dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest w 2021 roku.

– Sposób realizacji wniosków będzie uzależniony od wielkości pozyskanego przez gminę na 2021 rok dofinansowania, bądź środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie gminy – tłumaczy Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

O pomoc mogą ubiegać się osoby fizyczne, posiadające tytuł prawny do nieruchomości na terenie gminy Dobra, a także wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie oraz przedstawiciele kościoła. Co istotne w budynku nie może być prowadzona działalność gospodarcza.

Przedsiębiorcy mogą z kolei ubiegać się o dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W ramach zadania gmina Dobra planuje pokryć w całości koszty związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem pokryć dachowych z eternitu oraz usunięciem materiałów zawierających azbest składowanych na posesji.

– Odbioru, transportu i przekazania do utylizacji dokona firma wybrana w drodze zapytania ofertowego lub przetargu – informuje Teresa Dera.

Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Dobra przy ul. Szczecińskiej 16a w Dobrej lub w Urzędzie Gminy Dobra przy ul. Lipowej w Wołczkowie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację