reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 470 879 | Zgonów: 35 253 | Wyzdrowiało: 1 222 782


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 70 222 | Zgonów: 1 100

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 340 | Zgonów: 47

Data aktualizacji: 23 stycznia 2021 roku, godzina: 13.30 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Od tygodnia Starostwo Powiatowe pracuje z ograniczeniami obsługi interesantów

Od ubiegłego poniedziałku Starostwo Powiatowe w Policach wprowadziło kolejne zmiany dotyczące funkcjonowania urzędu, głównie w zakresie obsługi interesantów.

Starosta policki mając na uwadze dostosowanie dotychczas obowiązujących rygorów i obostrzeń do bieżącej sytuacji epidemiologicznej ograniczył wykonywanie zadań publicznych, do zadań wyłącznie niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom.

– W okresie tego ograniczenia bezpośrednia obsługa interesantów jest prowadzona według ustalonych limitów przyjęć pod warunkiem przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zakładania rękawiczek jednorazowych bądź stosowania środków do dezynfekcji rąk, a w przypadku spraw wymagających wniesienia opłat przyjmowane są wyłącznie w formie bezgotówkowej – informuje Mirosław Antoniewicz, sekretarz powiatu polickiego.

Limity wynoszą odpowiednio: w Wydziale Architektury i Budownictwa – 2 osoby, w Wydziale Dróg Publicznych – 1 osoba, w Wydziale Komunikacji i Transportu – 4 osoby, w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru oraz w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami – 7 osób. W przypadku pozostałych komórek organizacyjnych urzędu limit ten określono na 15 osób, z wyłączeniem wcześniej określonych limitów.

– Tu bardzo ważne zastrzeżenie, mianowicie interesanci Wydziału Komunikacji i Transportu przyjmowani są tylko w Policach i wyłącznie po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty – zaznacza Antoniewicz.

Starostwo Powiatowe w Policach zachęca do korzystania z pośredniej obsługi interesantów prowadzonej drogą telefoniczną i elektroniczną, a także przy pomocy tradycyjnej korespondencji pocztowej.

– Prosimy też przy tej okazji tych wszystkich, którzy umawiają terminy i godziny, że jeśli z różnych przyczyn obiektywnych, które po swojej stronie nagle się pojawią i będą zmuszeni z tej godziny zrezygnować, żeby dali taką informację pracownikom, wtedy pozwoli to na wypełnienie tego wolnego miejsca przez inną osobę, która oczekuje miejsca w urzędzie – apeluje Andrzej Bednarek, starosta policki.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację