reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 470 879 | Zgonów: 35 253 | Wyzdrowiało: 1 222 782


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 70 222 | Zgonów: 1 100

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 340 | Zgonów: 47

Data aktualizacji: 23 stycznia 2021 roku, godzina: 13.30 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Premier zaprezentował Tarczę Finansową 2.0

Co najmniej 35 miliardów złotych trafi do polskich firm szczególnie poszkodowanych przez drugą falę pandemii. W czwartek premier Mateusz Morawiecki zaprezentował założenia Tarczy Finansowej 2.0.

Tarcza Finansowa 2.0 zakłada takie rozwiązania jak dotacje bezzwrotne dla mikrofirm, postojowe, świadczenia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych czy zwolnienia ze składek na ZUS.

– Polska odpowiada na wyzwania gospodarcze. Staramy się z jednej strony minimalizować deficyt budżetowy, ale też uratować jak najwięcej miejsc pracy, dbając też o eksport oraz o inwestycje – mówi premier Mateusz Morawiecki. – Dziś potrzebne jest ratowanie branż w najtrudniejszej sytuacji, a w 2021 wspieranie przedsiębiorców pod względem inwestycyjnym, gospodarczym i biznesowym, a także pracowników, by #TarczaFinansowa 2.0 okazała się jak najbardziej skutecznym mechanizmem – dodał.

Do 10 miliardów złotych w ramach bezzwrotnych środków trafi do mikrofirm, małych i średnich przedświębiorstw przez Państwowy Fundusz Rozwoju za pomocą banków. Zapewniona ma być dostępność oraz szybka obsługa w kanałach elektronicznych. Subwencja będzie uzależniona od spadku obrotów. Będzie w całości bezzwrotna pod warunkiem spełnienia określonych warunków - utrzymania firmy, zatrudnienia oraz faktycznych strat. Środki przekazane w ramach Tarczy Finansowej 2.0 będą skierowane do firm z branż szczególnie poszkodowanych przez drugą falę pandemii.

Autor: Jakub Siusta, Foto: KPRM

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację