Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 958 416 | Zgonów: 16 147 | Wyzdrowiało: 494 869


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 35 718 | Zgonów: 466

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 013 | Zgonów: 11

Data aktualizacji: 27 listopada 2020 roku, godzina: 10.44 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Działalność Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej w dobie pandemii

Od października br. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej realizuje program ministerialny „Wspieraj Seniora”, którego celem jest zapewnienie odpowiedniej opieki osobom powyżej 70 roku życia, które z powodu panującej pandemii pozostają w domach.

– Dzięki programowi „Wspieraj Seniora” osoby starsze, które nie są w stanie zabezpieczyć sobie zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, jak choćby artykuły spożywcze i środki higieny osobistej, mogą uzyskać potrzebne wsparcie. W wyjątkowych sytuacjach pomocą mogą zostać objęte również osoby młodsze – mówi Krystyna Ryszkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej.

Pomimo trwającej pandemii godziny otwarcia OPS-u w Dobrej nie uległy zmianie. Pracownicy wykonują pracę w systemie pracy rotacyjnej, tj. jeden dzień na stanowisku pracy, drugiego dnia w systemie pracy zdalnej. Ograniczone zostały wyjścia w teren. W budynku wyodrębniono pomieszczenie do przyjęć interesantów, z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Praca opiekunek domowych odbywa się bez zmian. Usługi opiekuńcze w domu podopiecznego świadczone są bez zakłóceń w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Obsługa interesantów działu świadczeń rodzinnych OPS-u odbywa się bezpośrednio, jak również za pośrednictwem wykorzystania systemów teleinformatycznych, takich jak bankowość elektroniczna, portal e-PUAP oraz system Empatia. Ponadto w holu przy wejściu została ustawiona urna, do której można wrzucać wypełnione wnioski, ewentualnie inną korespondencję.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne zawieszona została działalność świetlic wiejskich w Grzepnicy, Buku i Łęgach.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda