Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 973 593 | Zgonów: 16 746 | Wyzdrowiało: 538 273


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 36 620 | Zgonów: 482

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 051 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 28 listopada 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Kolejny protest po wyroku Trybunału Konstytucyjnego przeszedł ulicami Szczecina!

Dziś przez Szczecin przeszła kolejna fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja dopuszczalna ze względu na ciężkie wady płodu jest niezgodna z polską Konstytucją. Tym razem protestujący zebrali się placu Szarych Szeregów, gdzie manifestowali swoje niezadowolenie.

Uczestnicy protestu domagają się cofnięcia wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

W protestach udział biorą głównie kobiety, wspierane przez swoich braci, chłopaków czy mężów. Wiele z nich wyposażone były w różnego rodzaju transparenty – „Wara od naszego ciała”, „Mogliście nas nie wkurzać”, „Rząd nie ciąża da się usunąć” czy „To jest wojna”.

– Używałyśmy już wszystkich metod, prosiłyśmy, apelowałyśmy, pisałyśmy listy, pisałyśmy ustawy, których nikt nie chciał procedować w Sejmie. Próbowaliśmy organizować wysłuchania publiczne, aby ktokolwiek chciał usłyszeć głos kobiet. Nie udało się – mówiła podczas szczecińskiego protestu posłanka Katarzyna Kotula. – Różni publicyści mówi nam, że mamy trochę bardziej grzeczne, że mamy mówić, że jesteśmy zaniepokojone, podczas gdy tak naprawdę jesteśmy po prostu wku…..e – kontynuowała Kotula.

Podobne protesty odbyły się w wielu miastach w Polsce. Jak zapowiadają organizatorzy i uczestnicy, to dopiero początek walki o prawa kobiet.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda