Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 958 416 | Zgonów: 16 147 | Wyzdrowiało: 494 869


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 35 718 | Zgonów: 466

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 013 | Zgonów: 11

Data aktualizacji: 27 listopada 2020 roku, godzina: 10.44 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Policjanci zatrzymali kolejnych kierowców "na podwójnym gazie"

Dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach w miniony weekend. Do zatrzymań doszło w miniony weekend.

23 października funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 48-letniego kierowcę samochodu marki Fiat, który w tym roku był już trzykrotnie notowany za jazdę po pijanemu.

– 48 letni mieszkaniec powiatu polickiego przyznał się, że spożywał rano alkohol, a badanie wykazało blisko promil – mówi mł.asp. Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W chwili zatrzymania mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jeszcze tego samego dnia w Niekłończycy zatrzymano 33-latka, który jechał "wężykiem".

– Policjanci od razu zwrócili uwagę na krzywy tor jazdy kierującego samochodem marki Peugeot. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 33 letni kierujący ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania – mówi Leśnicka.

Szybko ustalono, że to recydywa. Kilka dni temu ten sam kierowca został zatrzymany przez policję, również za jazdę "pod wpływem".

Kierującym, który w sobotę został przyłapany przez policjantów na jeździe bez uprawnień, był 21-latek. Co więcej, mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

– Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Opel, który również był znany funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji. 21-latek nie miał uprawnień do kierowania i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy był zatrzymywany dwukrotnie. Tym razem konsekwencje poniósł nie tylko kierujący, ale również osoba która za każdym razem udostępniała mężczyźnie samochód. Wobec kobiety został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu – relacjonuje rzeczniczka polickiej komendy..

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prowadząc samochód "na podwójnym gazie" uwaga kierowcy jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Występują również problemy z odpowiednią oceną odległości.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda