Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 958 416 | Zgonów: 16 147 | Wyzdrowiało: 494 869


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 35 718 | Zgonów: 466

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 013 | Zgonów: 11

Data aktualizacji: 27 listopada 2020 roku, godzina: 10.44 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Robinia akacjowa przy ul. Wyszyńskiego kością niezgody

Pod koniec września Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odra” opublikowała ogłoszenie, informujące mieszkańców, że przy ul. Wyszyńskiego 52-60 rosną trzy drzewa z gatunku robinia akacjowa, które rozrastają się w szybkim tempie, powodując duże zacienienie.

Do naszej redakcji wpłynął list czytelniczki, która sprzeciwia się planowanej wycince wspomnianych drzew.

– Przedstawiona w ogłoszeniu Spółdzielni argumentacja absolutnie nie jest wystarczającą przesłanką do wycięcia zdrowych drzew – czytamy w liście czytelniczki.

Autorka listu informuje, że w ostatnim czasie w sąsiedztwie wspomnianej nieruchomości wycięto kilkanaście zdrowych i w większości nikomu nieprzeszkadzających drzew.

– Drzew dających schronienie ptakom, nietoperzom, ale przede wszystkim dających odrobinę cienia nam ludziom, żyjącym w mieście w trakcie upalnych miesięcy – argumentuje czytelniczka.

Czytelniczka zarzuca również Spółdzielni Mieszkaniowej „Odra” rabunkową politykę wycinki drzew, nie oferując w zamian żadnych nowych nasadzeń oraz brak wystarczającej dbałości o pozostałą zieleń.

Pismo zostało skierowane również do przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach Grzegorza Ufniarza, Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Stowarzyszenia Ekologicznego „Łarpia”.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda