Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 973 593 | Zgonów: 16 746 | Wyzdrowiało: 538 273


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 36 620 | Zgonów: 482

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 051 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 28 listopada 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą

24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. To oznacza, że z utrudnieniami liczyć się muszą również mieszkańcy powiatu polickiego.

– Te obostrzenia są poważne, ale liczę też na to, że gospodarka będzie dalej pracować na obrotach szybszych niż wiosną. Nie zamykamy zakładów produkcyjnych, ale apelujemy – wszędzie tam powinny obowiązywać ścisłe zasady sanitarne – tłumaczy premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował również o ograniczenie wychodzenia z domu do absolutnego minimum, poza wykonywaniem pracy, czy zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Utrzymywanie dystansu społecznego minimum 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.

Ponadto wprowadzone zostaną następujące obostrzenia:

objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych,

w godzinach od 8.00 do 16.00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna,

zawieszenie działania sanatoriów z możliwością dokończenia ostatnich turnusów rozpoczętych,

zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos,

maksymalnie 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Dotyczy to także zgromadzeń w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach publicznych

ograniczenie przemieszczenia się osób powyżej 70. roku życia – z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay