reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 88 636 | Zgonów: 2 447 | Wyzdrowiało: 68 420


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 680 | Zgonów: 31

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 28 września 2020 roku, godzina: 10.50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Gmina Police ogłosiła konsultacje w sprawie wyboru metody naliczania opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych

Gmina Police ogłosiła dziś rozpoczęcie konsultacji społecznych w sprawie wyboru metody naliczania opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej.

– Uważamy, że od obecnej metody musimy odejść – powiedział Maciej Greinert, zastępca burmistrza Polic.

W opinii zastępcy burmistrza każda z metod ma swoje wady i zalety.

– Będziemy namawiać do metody naliczania opłaty od ilości zużytej na danej nieruchomości wody – zapowiedział Greinert. – To najbardziej sprawiedliwa z tych niesprawiedliwych metod – podkreślił zastępca burmistrza.

Konsultacje potrwają do 2 października br. Głosować można przy pomocy specjalnego formularza elektronicznego dostępnego na stronie Urzędu Miejskiego w Policach lub wypełniając tradycyjną wersję papierową dostępną m.in. w Urzędzie Miejskim w Policach, Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach, a także Spółdzielniach Mieszkaniowych.

Burmistrz Polic Władysław Diakun zapowiedział wprowadzenie ulg dla rodzin wielodzietnych.

Mieszkańcy do wyboru mają jedną z trzech metod: od ilości zużytej na danej nieruchomości wody, od metra kwadratowego z danej nieruchomości oraz ryczałt od gospodarstwa domowego.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Policach dostępne są wady i zalety poszczególnych metod opracowane przez Wydział Gospodarki Odpadami. W opracowanych materiałach brakuje jednak informacji dotyczącej szacowanej wysokości opłaty przy konkretnych metodach jej naliczania.

Udział w ankiecie można wziąć, klikając w » link «

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda