Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 55 319 | Zgonów: 1 858 | Wyzdrowiało: 38 162


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 927 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 20 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 14 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.39 | Kliknij i przeczytaj raport


Były prezes Grupy Azoty Police zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne!

Były prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące między innymi oszustwa w wielkich rozmiarach i niegospodarności w związku z zakupem akcji senegalskiej spółki African Investment Group S.A.

Były prezes polickich zakładów chemicznych został zatrzymany po powrocie z zagranicy.

- Czynności miały związek z wielowątkowym śledztwem prowadzonym przez CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Postępowanie dotyczy między innymi decyzji o inwestycji - zakupie spółki, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowej fosforytów w Senegalu, wyrządzenia szkody na kwotę ponad 87 mln zł Zakładom Chemicznym Police S.A., przestępstw przeciwko istotnym polskim interesom gospodarczym oraz utrudniania postępowania karnego - czytamy na stronie CBA.

Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 2 milionów złotych, zakazu kontaktowania się z osobami występującymi w śledztwie, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, sprawa ma charakter rozwojowy. W czerwcu w związku z prowadzonym postępowaniem zarzuty usłyszeli pozostali byli członkowie zarządu spółki

Autor: Jakub Siusta, Foto: Centralne Biuro Antykorupcyjne