Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 55 319 | Zgonów: 1 858 | Wyzdrowiało: 38 162


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 927 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 20 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 14 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.39 | Kliknij i przeczytaj raport


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach szuka rodziny zastępczej dla 4-letniego chłopca

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach poszukuje rodziny zastępczej dla 4-letniego chłopca, który dźwiga bagaż wypełniony bezradnością, bólem, samotnością i szpitalnymi oddziałami.

– Szukamy rodziny, która pomoże mu wspólnie dźwignąć ten ciężar. Chłopiec jest obecnie w szpitalu na oddziale Pediatrii i Nefrologii dziecięcej z powodu niewydolności nerek – mówi Beata Karlińska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

Chłopiec wymaga dializ otrzewnowych, które są wykonywane w nocy. 4-latek jest wpisany na listę oczekujących na przeszczep. Niestety przy braku opiekuna nie ma szans na otrzymanie nerki. Szpitalny oddział jest miejscem, w którym chłopiec czeka obecnie na swoje szczęście.

Chłopiec w ciągu dnia funkcjonuje jak każde inne dziecko. Lubi się bawić, czytać książeczki, rysować, słuchać opowiadań, przytulać się. Chłopiec bardzo ładnie mówi i jest ponadprzeciętnie rozwinięty pod względem intelektualnym.

– Szukamy dla niego specjalistycznej rodziny zastępczej bądź takiej, która będzie gotowa na udział w szkoleniach dotyczących dializ – tłumaczy Karlińska. – Przywróćmy mu wiarę w miłość i zaufanie – dodaje.

Jeśli to właśnie Ty chciałbyś stać się dla Jaśka rodziną zastępczą, skontaktuj się z Działem Pieczy Zastępczej (tel. (91) 317 02 28).

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda