Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 263 929 | Zgonów: 4 483 | Wyzdrowiało: 115 302


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 7 943 | Zgonów: 66

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 412 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 26 października 2020 roku, godzina: 10.44 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Powiat i gminy przekażą razem 500 tys. złotych dla szpitala w Policach

Łącznie 500 tysięcy złotych - tyle przekaże powiat policki wraz z wchodzącymi w jego skład gminami Police, Kołbaskowo, Dobra oraz Nowe Warpno. Przekazane środki pozwolą na zakup potrzebnego sprzętu dla szpitala w Policach.

– Podjęliśmy decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego szpitalowi w Policach należącego do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – czytamy w nadesłanym do mediów komunikacie. - Nie możemy być obojętni na zgłaszane potrzeby szpitala, miejsca w którym z tak dużym poświęceniem i determinacją walczy się o to co najcenniejsze- zdrowie i życie ludzkie. Jako samorządowcy odpowiedzialnie i solidarnie podejmujemy decyzje zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom - deklarują strony porozumienia.

Przekazane pieniądze pozwolą na sfinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu, niezbędnego do ratowania życia ludzkiego, a także ubrań ochronnych dla personelu.

Ponadto urzędnicy gmin i powiatu polickiego włączyli się we wtorek do akcji bicia brawo dla zmagających się z epidemią lekarzy i personelu medycznego. Pomysł ten powstał z okazji obchodów przypadającego na 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda