reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 89 962 | Zgonów: 2 483 | Wyzdrowiało: 68 955


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 738 | Zgonów: 32

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 29 września 2020 roku, godzina: 11.10 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


#Koronawirus w Polsce [28.03.2020] [relacja]

Publikujemy najnowsze informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Z każdym kolejnym dniem rośnie liczba osób chorych na COVID-19 w naszym kraju.

UWAGA! Artykuł odświeża się automatycznie co 60 sekund

godzina 20.10

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z województwa mazowieckiego, 15 osób z województwa dolnośląskiego, 14 osób z województwa śląskiego, 9 osób z województwa podkarpackiego, 4 osób z województwa zachodniopomorskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego, 3 osób z województwa małopolskiego, 2 osób z województwa lubelskiego oraz po 1 osobie z województwa pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Mateusz Iżakowski: Informujemy, że w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie mamy dwie nowe osoby z potwierdzonym koronawirusem. To dwaj mężczyźni w średnim wieku z powiatu gryfińskiego. Obecnie przebywają na oddziale zakaźnym. Ich stan zdrowia jest dobry. Obecnie w szpitalu przebywają 23 osoby z potwierdzeniem COVID-19. Dwie z nich znajdują się na OIOMie w stanie ciężkim.

4 przypadki z województwa zachodniopomorskiego dotyczą kobiety w średnim wieku ze Szczecina, która przebywa w izolacji domowej, mężczyzny w średnim wieku ze Szczecina, który również przebywa w izolacji domowej oraz dwóch mężczyzn w średnim wieku z powiatu gryfińskiego, którzy są hospitalizowani w Szitalu Zakaźnym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

W szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

godzina 14.44

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z województwa łódzkiego, 8 osób z województwa podlaskiego, 6 osób z województwa dolnośląskiego, 5 osób z województwa świętokrzyskiego, 4 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z województwa lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

godzina 11.30

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! (...)" - takie komunikaty słychać dzisiaj w całej Polsce.

godzina 09.15

Mateusz Iżakowski: Nowi pacjenci z koronawirusem w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie. 2 mężczyzn z powiatu gryfickiego i jedna pacjentka z powiatu stargardzkiego. Ponadto, w drodze do szpitala jest kobieta z powiatu polickiego. Aktualnie w szpitalu jest 25 pacjentów z COVID-19.

godzina 09.14

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Przypadki dotyczą: 12 osób z województwa małopolskiego, 10 osób z województwa śląskiego, 7 osób z województwa zachodniopomorskiego, 6 osób z województwa lubelskiego, 4 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 3 osób z województwa pomorskiego, 2 osób z województwa wielkopolskiego oraz po 1 osobie z województwa lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

4 osoby z województwa zachodniopomorskiego są hopitalizowane w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Arkońskiej, natomiast pozostałe trzy przebywają w izolacji domowej.

godzina 08.50

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach: 27 marca skontrolowano 2 826 osób w 1 510 pojazdach w punkcie kontroli sanitarnej przy przejściu granicznym w Kołbaskowie.

Sprawdź co powinieneś wiedzieć o kwarantannie <- kliknij i przeczytaj

godzina 00.01

Liczba zarażeń koronawirusem w Polsce wynosi 1 389 osób. Nie żyje 16 osób, najwięcej bo aż 4 zmarły w województwie dolnośląskim.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego potwierdzonych jest w sumie 40 przypadków zachorowań na koronawirusa. W powiecie polickim zarażone są 3 osoby. W województwie zachodniopomorskim odnotowano pierwszy przypadek śmiertelny.

W Zachodniopomorskiem zmarła pierwsza osoba z koronawirusem! <-kliknij i przeczytaj